Servis mestský bicykel

Prečo mestský bicykel servisovať?

Každý jeden mestský bicykel potrebuje pravidelný servis. Aj keď sa táto pravidelnosť nedá presne definovať, čiže sa nedá všeobecne určiť ako často, obecné pravidlo hovorí, že na veľký servis by mestský bicykel mal ísť minimálne jedenkrát ročne. Servis nie je samozrejme umytie mestského bicykla, aj keď tým by sa mal každý servis začať. Aj umývanie by ste však mali prenechať profesionálom, pretože hlavne pri tlakovom umývaní sa nečistoty tlačené vodou dostávajú do ložísk, nábojov a tlmičov, čo spôsobuje efekt brúsnej pasty, čiže v konečnom dôsledku nadmerné opotrebovanie komponentov mestského bicykla. Druhým problémom vody v ložiskách je samozrejme korózia, ktorá pôsobí hlavne mimo cyklo sezóny, keď je mestský bicykel dlhšie nepoužívaný.

Po každej jednej sezóne je nutné nechať mestský bicykel pripraviť na uskladnenie a ďalšiu sezónu. Mestský bicykel by sa mali odkladať čistý a suchý na miesto bez zvýšenej vlhkosti. Je to prevencia pred koróziou kovových častí censtného bicykla a iných degeneratívnych zmien, ktoré by bez serviseu mohli váš mestský bicykel postihnúť. Nie menej dôležité je povoľovanie španovacích komponentov, aby systém nebol zaťažovaný mimo sezónu zbytočne.

Prečo mestský bicykel servisovať pri nás?

Iba správne nastavené brzdy, vycentrované kolesá, dobre udržiavané ložiská s vhodne zvoleným mazaním vám môžu ponúknuť ten najlepší zážitok z bicyklovania a bezpečný návrat domov. Náš servis vám ponúka:

  • Modernú dielňu
  • Profesionálny tím
  • Férovú cenu
  • Expresnú podporu
  • Garanciu

Ako postupovať?

Volajte 0903 706 222, píšte info@centralservis.sk, ale hlavne sa u nás na Pezinskej 51 v Senci zastavte.

Prineste nám váš mestský bicykel priamo do servisu na Pezinskú 51 v Senci. Keď budeme vedieť vašu predstavu o servisnom úkone, dohodneme si postup, cenu a termín odovzdania. Ak žiadnu predstavu nemáte, radi vám poskytneme komplexné informácie, aby ste sa vedeli sami rozhodnúť.

Ak to bude v tej chvíli možné, pustíme sa hneď do práce a vy môžte počkať pri čaji alebo káve v našom servise. Ak bude servisný úkon zložitejší, radi vám váš mestský bicykel odovzdáme na dohodnutý termín, o čom vás budeme informovať dohodnutým spôsobom (Mobil, SMS, E-mail). 

Ak ste boli s našimi službami spokojný, budeme radi, keď o nás poviete svojim blízkym. Radi sa postaráme o mestský bicykel aj  im.

Napíšte nám